Kudüs’ü Böyle mi Kurtaracaksınız?

İsrail, saldırılarına bir yenisini daha ekledi. Onlarca kardeşimiz şehit edildi. Bunların arasında, bayram harçlığı elindeyken can veren çocuklar da vardı maalesef. Üzüntümüz, acımız büyük.

Her sene olduğu gibi, İsrail şiddetle kınandı elbette. Ben kendimi bildim bileli İsrail bu saldırıları yapar, sonra herkes İsrail’i kınar ve konu kapanır. Halbuki artık icraat yapmanın, faaliyete geçmenin zamanı geldi de geçiyor bile! Saldırıdan sonra birçok ülkede İsrail karşıtı protestolar vardı tabii ki. Türkiye de bu ülkelerden biriydi. Peki ama küreselcilerin, Siyonistlerin oyununu anlamayan, bilmeyen ve özgürlüklerinin ellerinden alındığından bihaber olan vatandaşlarımız, Filistinli kardeşlerimizi nasıl kurtaracak? Kutsalımız, ilk kıblemiz Mescid-i Aksa’yı nasıl koruyacaklar? Maskeli-mesafeli mücahit mi olacaklar? Bayram namazını maskesiz, sosyal mesafesiz, Kudüs’te kılan Filistin halkı âdeta kurşuna meydan okurken, Türkiye’de ve dünyada durum nasıldı? Dünyanın birçok yerinde yaşayan kardeşlerimize sesleniyorum: İsrail’i protesto ediyorsunuz, “Kahrolsun İsrail!” diye haykırıyorsunuz, ama üretiminde İsrail’in de parmağı olan aşıları vuruluyorsunuz. Çin ise Doğu Türkistan’daki kardeşlerimize zulmediyor, fakat biz onun ürettiği aşıları vuruluyoruz. Bu nasıl bir mantık, nasıl bir anlayış, aklım almıyor.

Sahnelenmekte olan oyunu anlamadan, küresel tasmadan kurtulup da kendi özgürlüğümüzü geri almadan hiç kimseyi kurtaramayız. Çocuğuna çift maske taktıran, bastonun ucuna bağlı şişirilmiş plastik eldivenle selam veren, daha varlığı bile kanıtlanmamış bir virüsten korkan, kurşunun önünde nasıl duracak? Biz, bize vurulan prangalardan kurtulalım, sonra her yeri kurtarırız, Allah’ın izniyle.

13.695 thoughts on “Kudüs’ü Böyle mi Kurtaracaksınız?