Ne Değişti Sn.Koca, Amacınız Ne?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 4 Aralık 2020 tarihinde Hürriyet Gazetesi’nde yayınlanan röportajında Ahmet Hakan’a şöyle demişti:

” İnaktif yöntemle üretilen aşılar daha güvenilirdir. Tarihte bilinen en iyi yöntem budur. Bunun uzun vadeli sonuçlarını biliyoruz. Virüsün genetik yoluyla geliştirilen mRNA aşıları, kısa vadede iyi sonuç verdi. Ama orta ve uzun vadede nasıl bir etkisi olacağını bilmiyoruz.”

4 Aralık 2020 Ahmet Hakan-Hürriyet-Bakan Koca’ya Çin Aşısıyla İlgili Her şeyi Sordum

O günden bugüne ne değişti merak ediyoruz. Tıp değişmiş olabilir mi? Hayır. Çünkü mRNA aşıları ile ilgili şaibeler olduğu gibi devam ediyor ve bu aşılar hala deneysel olarak kullanımda. Orta ve uzun vadeyi de görmüş değiliz. Bunun için 5 yıl gerek. Üstelik Yeni Zellanda Hükümeti, bunların (mRNA aşılarının) aşı hükmünde bile olamayacağını çünkü henüz ‘deneysel aşamayı’ geçmediklerini ilan etmişti.

Sputnik Gazetesi Pfizer/Biontech aşıları ile ilgili kapsamlı bir makale hazırladı. Bu makalede açıkça Norveç’te yaşanan aşı sonrası ölümlerin Pfizer/Biontech aşısı sonrasında arttığı dile getirilirken, 143 Norveçlinin bu yüzden hayatını kaybettiği açıklanmıştı.

Öte yandan, mevcut olan bütün aşıların FAZ3 sürecini geçemediklerini de Bakan Koca Ahmet Hakan’a verdiği aynı röportajda şöyle açıklamıştı:

“Dünyada üretilen tüm aşılar, Dünya Sağlık Örgütü’nün süreçlerinden geçmek zorunda. Çin aşısı da öyle. Şu anda “Faz 3” dönemini bitiren hiçbir aşı yok.” 

4 Aralık 2020 Ahmet Hakan-Hürriyet-Bakan Koca’ya Çin Aşısıyla İlgili Her şeyi Sordum

Madem FAZ3 dönemini bitiren hiç bir aşı yok, Bu deneysel çalışmayı millete dayatmanın amacı ne? Ayrıca mRNA aşılarıyla ilgili çekincelerinizden vazgeçmenizi sağlayan şey ne oldu Sn. Koca?

Bill Gates’in TEDx 2010 konuşmasında ilan ettiği, dünyayı ne pahasına olursa olsun aşılama ihtirası ve bu aşılarla dünya nüfusunu azaltma ümidi, henüz FAZ3’ü tamamlanmamış bu aşıları, yaptırımlarla milletin üzerine zerk etmeye çalışmanızı etkilemiş olabilir mi? Siz değil miydiniz mRNA aşıları riskli diyen? Sahi, ne değişti?

116 thoughts on “Ne Değişti Sn.Koca, Amacınız Ne?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir